Reşat Onur Uma

Merhaba Adım Reşat Onur Uma. 1977 İstanbul doğumluyum. Vücut geliştirme, fitness sporu ile tanışmam 1998 yılında Cerrahpaşa semtindeki bir kulüpte oldu. Kulüp Başkanı ve hocamız ile aynı mahallede oturmak bizim için bir avantajdı. Daha önceleri ise çok çeşitli sporlar; futbol, basketbol, Uzakdoğu sporları ve boks ile uğraştım. Hatta okuduğum lisenin futbol ve basketbol seçmelerinde iki takıma da alınan tek öğrenciydim. Askerden geldikten sonra 2004 yılında İstanbul Yeşilköy’de antrenörlüğe başladım fakat ilk antrenörlük deneyimimi İskenderun’da Deniz Subay Lojmanlığı’nda yaptım.

2007’de Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Federasyonuna başvurup antrenörlük belgemi aldım ve fitness branşında belgeli ve ehliyetli olarak çalışmaya başladım.

Yıllar içinde katıldığım eğitimler ve seminerler ile bilgi birikimimi arttırdım. Hocamın ve yakın dostlarımın desteğiyle 2009 yılında yarışmaya girerek ilk yarışmamda Türkiye ikincisi oldum. Ardından 2010 yılında ise tekrar Türkiye ikincisi ve 2011 yılında şeytanın bacağını kırarak Türkiye Şampiyonu oldum. Bir ay sonra 2011 Mayıs ayında Bulgaristan, Sofya’da gerçekleşen Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi oldum. Aynı sene İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümüne kaydımı yaptırdım. İstanbul Üniversitesi’nin mesleki hayatıma çok büyük katkıları oldu, özelikle o yıllarda ki dekanımız halen Çapa Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent BAYRAKTAR hocamızın bize emeği ve öğrettikleri manevi olarak çok değerli ve kıymetlidir. Biz hala kendisinin egzersiz ve sağlık ile ilgili öğretilerini öğrencilerimizle paylaşıyoruz.

2015 yılında İstanbul Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra meslek hayatıma hem antrenör hem de işletmeci olarak devam ettim. 2016 yılının sonlarında Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Bilek Güreşi Federasyon Başkanı Sayın Niyazi Kurt ve ekibinin yönetim kuruluna dahil oldum. Terlikle başladığım bu spora yönetici olarak devam etmek yüz tane dünya şampiyonluğuna bedeldi benim için. Kendisine buradan çalışmaları ve emeği için tekrar teşekkür ediyorum.

Federasyona girdikten sonra ilk yönetici olarak katıldığım 2017 yılındaki İspanya, Barselona’da düzenlenen Uluslararası Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda, takım olarak Avrupa ikinciliği kupasını Milli Takım ve Türkiye adına alarak büyük bir gurur yaşadım.

İki sene sonra 2019 yılının Kasım ayında Macaristan Budapeşte’de düzenlenen Vücut Geliştirme Fitness Dünya Şampiyonası’nda ay yıldızlı ekibimiz onlarca ülkeyi geride bırakarak takım halinde Dünya Şampiyonluğu Kupası’nı ülkemize ve federasyonumuza hediye ettiler. Tekrar bu başarıda emeği geçen herkese Federasyon Başkanımıza, teknik ekibe, antrenörlerimize ve sporcularımıza teşekkür ederek tebriklerimi sunuyorum.

2020 yılının başlarında ise iş ortağımla dijital ortamda online olarak insanlara faydalı olmaya karar verdik ve bununla ilgili çalışmalarımızın patentini de aldığımız “ANTRENMAN ATÖLYESİ” adlı kuruluşumuzda çalışmalarımıza başladık.

Antrenman Atölyesi danışana dijital ortamda online olarak ulaşıp kişinin sağlık ve spor geçmişinin detaylı bir değerlendirmesini aldıktan sonra danışanın isteği halinde bulunduğu il ve ilçedeki, sistemimize kayıtlı, konusunda uzman bir antrenöre ulaşıp postür analizi ve bir defaya mahsus özel ders alabiliyor. İsteği halinde bu özel derslere devam edebiliyor. Antrenman Atölyesi burada danışan ve uzman antrenör arasında adeta bir sağlık köprüsü görevini üstleniyor.

Günlük Antrenman veya Antrenmanlarınızı Planlayın

+90 533 764 69 69

WhatsApp Sohbet
WhatsApp ile gönder